servis: 732 389 654

Citroën a Le COQ Sportif slaví 70. narozeniny vozu TYPE H

C:\fakepath\Photo3 1

Co se stane když spolupracuje Citroën a Le COQ Sportif?

Na autosalonu v Birminghamu, který byl zahájem 25. dubna, představil Citroën výsledek úžasného setkání s jinou kreativní a odvážnou francouzskou značkou: le coq sportif .

V rámci oslav 70. výročí furgonu Type H se obě značky spojily, aby vytvořily původní Type H a Nový Jumpy v barvách le coq sportif. Jde o přirozené setkání dvou francouzských značek, které kladou důraz na kvalitu moderních technických výrobků a hlásí se k charakteristice lidový v ušlechtilém slova smyslu, což znamená s ohledem na lidi a jejich život.

Cílem obou značek je oslavit legendární model Type H a spojit ho s jeho důstojným nástupcem, známým svým stylem, pohodlím a praktičností, vozem Citroën Jumpy. Tyto dva jedinečné exempláře, přestavěné na pojízdné dílny pro jízdní kola, bude provázet akce značky le coq sportif v průběhu celého roku.

SMYSLUPLNÉ SETKÁNÍ DVOU IKONICKÝCH FRANCOUZSKÝCH ZNAČEK

Citroën na birminghamském autosalonu představí ve světové premiéře 2 „showcars“ na bázi vozů Type H a Nové Jumpy, které znamenají pojítko mezi 70 lety historie a ilustrují sílu značky Citroën v segmentu lehkých užitkových vozů. Tyto 2 koncepční vozy s výrazným charakterem prošly náročnou úpravou jak exteriéru, tak interiéru a nyní hrdě nesou barvy značky le coq sportif. Představují designérskou vizi mobilních dílen pro jízdní kola a symbolizují jednotu krásy a funkčnosti:

- Type H v původním stylu plném nostalgie a příjemých materiálů;

- Jumpy v moderním duchu bez příkras, v prostém bílém stylu.

Společnost le coq cportif využívala Citroën Type H před 5 lety jako doprovodný vůz při svém návratu k největšímu francouzskému cyklistickému závodu. Toto kultovní vozidlo svým vzhledem a historií poznamenalo obecné povědomí a při setkání s veřeností nadchlo malé i velké diváky. Právě o tuto blízkost a pohostinnost, které jsou obzvláště důležité ve světě cyklistiky, se opírá každé zapojení značky le coq sportif do jakékoliv sportovní akce. Jde o značku, která se hlásí k charakteristice lidový v ušlechtilém slova smyslu, což znamená v blízkosti lidí a s ohledem na jejich život. Cílem je prožít sportovní svátek s elegancí a v pohodě, s pomocí kvalitních, pohodlných a stylově výrazných produktů.

DVĚ MOBILNÍ DÍLNY VE FRANCOUZSKÝCH BARVÁCH

Vozy Type H a Jumpy byly přestavěny na lehké mobilní dílny umožňující zajišťovat údržbu jízdních kol. Bude je rovněž možné přeměnit na dílnu pro potisk dresů. Pro tyto 2 stylové a současně funkční showcars je to snadné jako pírko. Na jejich vývoji se podílely společně kreativci a designéři designérských studií Citroën i značky le coq sportif. Vozy jsou vyvedeny v barvách značky le coq sportif, na každé straně vozu je umístěno jméno značky a logo v černé barvě.

Toto setkání je stvrzeno podpisem „Citroën X le coque sportif“ na dveřích vozu Jumpy a na přední masce vozu Type H. Na dveřích vozu Jumpy a čelním skle vozu Type H je umístěno i logo „70. narozeniny“.

Atmosféra uvnitř vozů se liší:

- Pro Type H je důležitá autentičnost a nostalgie. Z jeho vřelé a jednoduché atmosféry vyzařuje pohoda a komfort. Přispívá k tomu použité světlé borovicové dřevo, kterým jsou pokryté stěny dílny a stěna s nářadím. Sedadla v přední kabině jsou potažená pravou kůží čokoládové barvy, která ještě více přispívá ke zvolené atmosféře a podtrhuje přírodní materiály

- nové Jumpy nabízí moderní a velmi čistý styl. Používá černé dřevo, které kontrastuje se sedadly potaženými bílou kůží. Podtrhuje je prošití v barvě trikolóry – modré, bílé a červené.

Základní informace o vozu Type H

Rok prezentace: 1947

Prodej: 1948–1981

Počet vyrobených kusů: 473 289

Délka: 428 cm

Typ: furgon

Počet dveří: 4

Počet míst: 2

Inovace: 1. sériově vyráběný s předním pohonem

Motor: 1911 cm3, 52 k při 4000 ot /min, max. rychlost 101 km/hod

  • C:\fakepath\CL 17.040.016
  • C:\fakepath\CL 17.040.002