servis: 732 389 654

208 WRX na mistrovství světa v rallycrossu

C:\fakepath\17083 93e636.90191.19

208 WRX opět na stupních vítězů v mistrovství světa v rallycrossu

Osmé letošní umístění vozu PEUGEOT 208 WRX na stupních vítězů v mistrovství světa v rallycrossu

Víkend v Barceloně, kde se jelo deváté kolo mistrovství světa FIA 2016 v rallycrossu, byl pro Peugeot emocionální jízdou jako na horské dráze. Po neustálé snaze zvítězit se Timmy Hansen nakonec ve Španělsku dočkal druhého místa, zatímco jeho mladší bratr Kevin si připsal letošní titul mistra Evropy!

Kevin Hansen získal titul mistra Evropy pro rok 2016

• Poté, co vyhrál první rozjížďku, Timmy Hansen zaujal vedoucí pozici v kvalifikaci a stal ve Španělsku největším favoritem. Bohužel v následujícím průběhu nedokázal toto postavení udržet, třebaže dojel na druhém místě nejen ve svém semifinále, ale také ve finále a získal tak pro PEUGEOT 208 WRX osmé umístění na stupních vítězů v tomto roce. To je skóre, jemuž se žádný z jeho soupeřů nemůže rovnat.

• Kevin Hansen,vítěz prvních tří kol letošního mistrovství Evropy v rallycrossu, organizovaných před soubojem v Barceloně,předvedl další bezchybný výkon.Kvalifikaci zakončil v dominantním postavení a dosáhl přesvědčivých vítězství ve své semifinálové i finálové jízdě. Jeho nejobávanější protivník v boji o titul dojel na třetím místě a mladý Švéd tak získal titul mistra Evropy v rallycrossu pro rok 2016. Stal se dosud nejmladším mistrem evropského rallycrossu,což je výsledek, který plně potvrdil důvěru Peugeot Hansen Academy v syna táty Kennetha, jenž získal 14 evropských titulů!

• Tři vozy PEUGEOT 208 WRX opět uspěly v kvalifikaci pro semifinálové jízdy. Nicméně Sébastienu Loebovi (jehož jízda skončila v posledním kole kvůli poškození po kolizi) ani Davy Jeanneymu se nepodařilo připojit se ke svému týmovému kolegovi ve finále.